MGK Manifestosu

MGK Manifestosu

Merhabalar,

 

Bu dönemin ilk toplantısında Tülin Başkanımız “Artık 80 lerin dönemi geldi” demişti. Bu düşünceye aynen katılıyoruz ama bu lafın altına bir kaç şey de eklemek istiyoruz.

 

Kulübümüzün kurucu üyelerinin başarılı politikaları ve icraatları sonucunda kulübümüz bugünkü başarı seviyesine gelmiştir. Onların desteği her zaman bizimle beraber olacaktır. Fakat yıllar içinde girdiğimiz hayat mücadelesi sonucunda eski üyelerimiz yerlerini yenilere bırakmaktadır. Yeni üyelerimizin gelişimiyle artık yeni bir Galatasaray Rotaract doğmaktadır.

 

Deri değiştirme , yenilenme, yapılanma … buna ne dersek diyelim bir gerçek var. Kulübümüz artık yeni bir çağa girmiştir. Hande başkandan aldığımız emaneti hakkıyla korumanın yolunun bu gelişim ve değişim döngüsünü yönetmek olduğuna inanıyoruz. Bu noktada kulübümüzün üzerine inşa edildiği en önemli değerlere göz atmamız gerekiyor. Bizim için bu değerler dostluk ve gönüllülüktür.

 

Bu sene yapacağımız her çalışma ve kulübümüze katılan her üye kulübümüzün ileriki 10 yılına damga vuracaktır. Büyük bir atılım için ihtiyacımız olan şeyler yüksek enerji ve canlı bir iletişimdir. Yeteneklerimiz ve değerlerimizle geliştirip büyüteceğimiz kulübümüz için hepimize büyük işler düşmektedir.

 

Mesleki Gelişim Komitesi olarak her sene yaptığımız söyleşi, şirket gezisi, Ryla ve eğitimlerle beraber farklı ve büyük projeleri gerçekleştirme niyetindeyiz. Bizim için en önemli nokta projelerin iş boyutları değil bu projelerin kulübümüze kazandırdıklarıdır.

 

MGK olarak çalışmalarımızda en fazla dikkat edeceğimiz faktörler şunlar olacaktır:

 • Liderler
  • Bir liderler okulu olan Rotaract ta arkadaşlarımıza proje liderliği sorumluluğu vererek onlara liderlik tecübesi kazandırmak ve takım ruhunu hissettirmek.
 • Proje Takımları
  • Bir kişinin yaptığı değil, bir lider kordinatörlüğündeki bir takımın yürüttüğü yönetim yapılarının tesisi ve bu takımlarla kulüpte takım ruhunu yaşanması. 
 • Duyuru
  • Yapacağımız her çalışmayı mümkün olan en verimli kanallarla en doğru kişilere ulaştırmak.
  • Rotaract içerisinde, kulübümüzün neden her sene birinci olduğunu insanların kafasına kazımak.
  • Rotaract dışında, kulübümüzün bilinirliliğini artırmak
  • Kulüp içerisinde, katılımcılığı sağlayacak farkındalığı oluşturmak.
 • Üye Kazanımı
  • Aktif duyuru sistemimiz sonucunda üniversite öğrencilerine ulaşmak ve onları kulübümüze dahil etmek
  • Yaptığımız tüm çalışmalara üyelerimizin iş arkadaşlarının katılımına açıp çalışan üye sayımızı artırmak

Tüm bu faktörler komitemizin “İletişim Gerçekleşimi” felsefesinden doğmuştur. İletişim Gerçekleşimi şu demektir : Bir topluluktaki bireyler arasında doğal olarak oluşan iletişimi yöneterek onu kulübümüze başarıya götüren yolda verimli bir şekilde kullanmak. Bu felsefeyi dostluk ortamımızı başarı merkezine çevirmek için, her üyemizi en geniş bir şekilde kucaklamak ve onu kulübümüze dahil etmek için kullanacağız.

 

Bu sene MGK’ yı yeniden tanımlayıp komitemizi ve kulübümüzü beraber yaşayacağımız tecrübelerle daha ileriye taşıyacağız. Bu noktada en fazla önem verdiğimizi konu ise iletişim. Amacımız birbirini daha iyi anlayan ve birbirine daha çok güvenen üyelerden oluşan bir kulüp kurmak ve biz kuracağımız bu yeni kulübe Galatasaray Rotaract 2.0 adını veriyoruz.

 

Galatasaray Rotaract Kulübü Mesleki Gelişim Komitesi

Hepimiz MGK lıyız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: